Facility Schedules

Today: Feb 22 (Thursday) - Feb 23 (Friday) - Feb 24 (Saturday) - Feb 25 (Sunday) - Feb 26 (Monday) - Feb 27 (Tuesday) - Feb 28 (Wednesday) - Mar 1 (Thursday) - Mar 2 (Friday) - Mar 3 (Saturday) -
This is a permanent schedule of reservations. Some activities may be impacted by reduced facility hours.

Click here to see a full list of upcoming university holidays and facility hours.

Area Time Activity
Thursday, February 22nd
BEL
Room 402 6:30a - 7:30a FIT (KHE)   
Room 348 9a - 10a PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 904 9a - 10a PED 105R Beginning Karate/Tae Kwon Do(KHE)   
Room 302 9:30a - 10:30a PED 106C Aerobic Walking (KHE)   
Room 348 10a - 11a PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 348 11a - Noon PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 502A 11a - 1p TD 322J Advanced Ballet Technique (T&D)   
Room 904 11a - Noon PED 105T Beginning Judo (KHE)   
Room 302 Noon - 1p FIT (KHE)   
Room 402 Noon - 1:30p KIN 119 Social Dance: Leads (KHE)   
Room 348 12:05p - 1:05p TeXercise Class (F/W)   
Room 628 1p - 2:30p KIN 119 Social Dance: Leads (KHE)   
Room 402 2p - 3p PED 103L Social Dance (KHE)   
Room 502A 2p - 3:30p TD 352T Hip Hop: Hip-Hop History (T&D)   
Room 402 3p - 4p PED 103L Social Dance (KHE)   
Room 502A 3:30p - 5:30p TD 232Q Advanced PDPR II (T&D)   
Room 302 5:30p - 7:30p Wrestling (UTSCA)   
Room 348 5:30p - 6:45p TeXercise Class (F/W)   
Room 502A 5:30p - 7p POM (IAW)   
Room 402 6p - 10p Ballroom (UTSCA)   
Room 628 6:30p - 10p Dodgeball (IM)   
Room 904 6:30p - 9p Aikido (UTSCA)   
Room 348 7p - 9p Informal Badminton (RS)   
Room 302 7:30p - 10:30p Fencing (UTSCA)   
Room 502A 7:30p - 11p Kendo (UTSCA)   
CCF
Turf (All) 6a - 9a Training (ROTC)   
Track 6a - 9a Training (ROTC)   
Turf (Partial) 9a - 10a FIT (KHE)   
Turf (Partial) 10a - 11:30a PED 106C Soccer (KHE)   
Turf (Partial) Noon - 1p FIT (KHE)   
Turf (Partial) 4:30p - 6:30p FIT (KHE)   
Turf (All) 6p - 8p M Lacrosse (UTSCA)   
Turf (All) 7p - 9p W Lacrosse (UTSCA)   
GRE
Aerobics South 6:45a - 8a TeXercise Class (F/W)   
Cycling Studio 6:45a - 8a Group Cycling (F/W)   
Aerobics North 8a - 9a Triathlon (UTSCA)   
Annex Gym (ct. 1) 8a - 9:30a KIN 119 Basketball (KHE)   
Annex Gym (ct. 2) 8a - 9:30a KIN 119 Basketball (KHE)   
Annex Gym (ct. 1) 9:30a - 11a PED 108C Intermediate Basketball (KHE)   
Annex Gym (ct. 2) 9:30a - 11a PED 108C Intermediate Basketball (KHE)   
Arena (ct. 6) 9:30a - 11a PED 108J Intermediate Power Volleyball (KHE)   
Arena (ct. 7) 9:30a - 11a PED 108J Intermediate Power Volleyball (KHE)   
Conference Room 9:30a - 10:30a Meeting (F/W)   
Games Room 10a - 11a Wellness Event Setup (HR)   
Aerobics South 10:45a - 3:15p TeXercise Classes (F/W)   
Concourse 10:45a - 6:15p Membership Tabling (RS)   
Arena (ct. 6) 11a - 12:30p PED 108J Advanced Power Volleyball (KHE)   
Arena (ct. 7) 11a - 12:30p PED 108J Advanced Power Volleyball (KHE)   
Conference Room 11a - Noon Implementation Work Team (RS-JS)   
Games Room 11a - 1:30p Wellness Event (HR)   
HB/RB (ct. 1) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 6) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 8) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 9) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
Aerobics North 11:45a - 1:15p TeXercise Classes (F/W)   
Cycling Studio 11:45a - 1:15p Group Cycling (F/W)   
Boardroom 1p - 2:30p Weekly Meeting (TXP)   
Concourse 1p - 3:30p NIRSA Day Rainsite Setup (RS)   
Plaza 1p - 3:30p NIRSA Day Setup (RS)   
Games Room 1:30p - 2:30p Wellness Event Strike (HR)   
Aerobics North 1:45p - 8:15p TeXercise Classes (F/W)   
HB/RB (ct. 1) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 6) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 8) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 9) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
Games Room 2:30p - 4p Family O Student Staff Info Setup (TXP)   
Boardroom 3:15p - 4:15p OD Sup Interviews (Fac/Ops)   
Concourse 3:30p - 6:30p NIRSA Day Rainsite (RS)   
HB/RB (ct. 1) 3:30p - 6:30p NIRSA Day RB Demonstration (RS)   
Plaza 3:30p - 6:30p NIRSA Day (RS)   
West Steps 3:30p - 6:30p NIRSA Day (RS)   
Conference Room 3:45p - 4:45p Pro-Rec Interviews (RS)   
Aerobics South 4p - 7:45p TeXercise Classes (F/W)   
Cycling Studio 4p - 6:45p Group Cycling (F/W)   
Games Room 4p - 5p Family O Student Staff Info Session (TXP)   
Games Room 5p - 6p Game Night Setup (SA-MSC)   
Games Room 6p - 10p Game Night (SA-MSC)   
Annex Gym (ct. 1) 6:30p - 11p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 2) 6:30p - 11p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 3) 6:30p - 11p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 4) 6:30p - 11p Basketball (IM)   
Arena (ct. 5) 6:30p - 9p Basketball (IM)   
Concourse 6:30p - 7:30p NIRSA Day Rainsite Strike (RS)   
Plaza 6:30p - 7:30p NIRSA Day Strike (RS)   
Classroom 7p - 9p Meeting (SA-THON)   
Games Room 10p - 11p Game Night Strike (SA-MSC)   
GREAQ
Indoor Lap Pool 9a - Noon KIN 119 Swimming (KHE)   
Indoor Leisure Pool (All) 9a - Noon KIN 119 Swimming (KHE)   
Indoor Lap Pool 2p - 3p PED 101J Beginning Swimming I (KHE)   
Indoor Leisure Pool (All) 2p - 3p PED 101J Beginning Swimming I (KHE)   
Indoor Lap Pool 3p - 4p PED 101J Beginning Swimming II (KHE)   
Indoor Leisure Pool (All) 3p - 4p PED 101J Beginning Swimming II (KHE)   
Indoor Lap Pool 4p - 5p PED 101J Beginning Swimming II (KHE)   
Indoor Leisure Pool (All) 4p - 5p PED 101J Beginning Swimming II (KHE)   
Indoor Lap Pool (lane 1) 5:05p - 6:15p Aqua Classes (F/W)   
Indoor Lap Pool (lane 2) 5:05p - 6:15p Aqua Classes (F/W)   
Indoor Lap Pool (lane 6) 5:15p - 6p Intermediate Breaststroke (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 7) 5:15p - 6p Intermediate Breaststroke (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 5:15p - 6p Intermediate Front/Back Crawl (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 6p - 6:30p Beginner (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 6:30p - 7p Beginner (INS)   
RSC
Room 2.200 (ct. 1) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 2) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 3) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.114 6:15a - 7:30a F45 Training (F/W)   
Room 1.136 8a - 9a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.106 8:15a - 9:45a Retired TeXercise Classes (F/W)   
Room 1.136 9a - 10a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.104 9:30a - 11a TD 302T Ballet I - Non Major (T&D)   
HB/RB (ct. 1) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 2) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
Room 1.136 10a - 11a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 2.200 (ct. 2) 10a - 11:30a PED 106C Soccer Rainsite (KHE)   
Room 2.200 (ct. 3) 10a - 11:30a PED 106C Soccer Rainsite (KHE)   
Room 1.104 11a - 1p TD 312F/322F Ballet Technique (T&D)   
Room 1.106 11a - 12:30p PED 106C Circuit Aerobics (KHE)   
Room 1.136 11a - Noon PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 2.114 12:15p - 1:30p F45 Training (F/W)   
Room 1.106 12:30p - 2p PED 106C Body Works (KHE)   
Powerlifting Room 12:30p - 11p Powerlifting (UTSCA)   
Room 1.104 3:30p - 5:30p TD 222P Dance PDPR (T&D)   
Room 2.114 3:45p - 8p F45 Training (F/W)   
Room 1.106 5:15p - 6:45p TeXercise Classes (F/W)   
Room 1.104 5:30p - 6:30p Bollywood Practice (SA-Lions Club)   
Room 2.200 (ct. 3) 5:30p - 7:30p Informal Badminton (RS)   
HB/RB (ct. 1) 6p - 9p Racquetball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 2) 6p - 9p Racquetball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 3) 6p - 9p Racquetball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 4) 6p - 9p Racquetball (UTSCA)   
Room 1.106 6:45p - 7p Class Setup (F/W)   
Room 1.106 7p - 8p Class (F/W)   
Room 1.138 7p - 9p Taekwondo - Texas (UTSCA)   
Room 2.200 (ct. 2) 7p - 10p M Volleyball (UTSCA)   
Room 2.200 (ct. 3) 7:30p - 10p Badminton (UTSCA)   
Room 1.104 8p - 10p Dance Team (UTSCA)   
Room 1.106 8p - 8:15p Class Strike (F/W)   
WC
Whitaker Tennis (cts. 16-35) 9:30a - 11a PED 104P Beginning Tennis (KHE)   
Whitaker Tennis (cts. 16-35) 11a - 12:30p PED 104P Beginning Tennis (KHE)   
Whitaker Tennis (ct. 16) 6p - 8:30p CASTL (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 17) 6p - 8:30p CASTL (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 18) 6p - 8:30p CASTL (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 19) 7p - 9p Waterloo Tennis Federation Make Up (CATA)   
WWF
(fld. 4) 10a - 11:30a PED 106C Soccer (KHE)   
(fld. 5) 10a - 11:30a PED 106C Soccer (KHE)   
(fld. 6) 10a - 11:30a PED 106C Soccer (KHE)   
Archery Range 4p - 8p Archery (UTSCA)   
(fld. 5) 5:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 6) 5:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 7) 5:30p - 10p 7v7 Soccer (IM)   
(fld. 8) 5:30p - 10p 7v7 Soccer (IM)   
(fld. 9) 5:30p - 10p 7v7 Soccer (IM)   
(fld. 15) 6p - 8p W Rugby (UTSCA)   
(fld. 17) 6p - 8p W Ultimate (UTSCA)   
(fld. 18) 6p - 8p W Ultimate (UTSCA)   
(fld. 15) 8p - 10p M Rugby (UTSCA)   
Friday, February 23rd
BEL
Room 302 6a - 8a FIT (KHE)   
Room 302 9a - Noon UGS 303 Personal Physical Activity (UGS)   
Room 502A 11a - 1p TD 322J Advanced Ballet Technique (T&D)   
Room 302 Noon - 1p KIN 314 Children’s Movement (KHE)   
Room 348 Noon - 1p FIT (KHE)   
Room 402 Noon - 1p FIT (KHE)   
Room 628 Noon - 3p KIN 119 Social Dance: Leads (KHE)   
Room 302 1p - 2p KIN 314 Children’s Movement (KHE)   
Room 502A 1p - 3p TD 312C/322C Contemporary Dance Technique (T&D)   
Room 302 2p - 3p KIN 314 Children’s Movement (KHE)   
Room 502A 3:30p - 5:30p TD 232Q Advanced PDPR II (T&D)   
CCF
Turf (All) 6a - 9a Training (ROTC)   
Turf (Partial) 6a - 8a FIT (KHE)   
Track 6a - 9a Training (ROTC)   
Turf (Partial) 9a - Noon UGS303 Personal Physical Activity (UGS)   
Track 5p - 7p Triathlon (UTSCA)   
Turf (All) 5:30p - 9:30p M LAX vs LSU (UTSCA)   
Turf (All) 5:30p - 9:30p Closed (RS)   
GRE
Plaza 8a - 4p Abby Ulloa (SA-LiNK)   
Conference Room 10a - Noon 10-Day Review Meeting (Fac/Ops)   
Aerobics South 10:45a - 12:15p TeXercise Classes (F/W)   
Concourse 10:45a - 6:15p Membership Tabling (RS)   
Aerobics North 11:45a - 1:15p TeXercise Classes (F/W)   
Cycling Studio 11:45a - 1:15p Group Cycling (F/W)   
Boardroom Noon - 4p OSA Committee (TXP)   
Aerobics South 1:15p - 2:45p TeXercise Classes (F/W)   
Classroom 1:45p - 3p PA Meeting (IM)   
Conference Room 1:45p - 2:45p OD Sup Interviews (Fac/Ops)   
Classroom 3p - 4:15p Staff Meeting (IM)   
Aerobics North 3:45p - 6:45p TeXercise Classes (F/W)   
HB/RB (ct. 1) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 3) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 4) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 5) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
Aerobics South 5p - 7p Wushu (UTSCA)   
Cycling Studio 5:15p - 6:45p Group Cycling (F/W)   
Aerobics North 6:45p - 9p Instructor Practice (F/W)   
GREAQ
Indoor Lap Pool 4p - 5p ROTC Swim Lessons (INS)   
Indoor Leisure Pool (All) 4p - 5p ROTC Swim Lessons (INS)   
RSC
Room 2.200 (ct. 1) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 2) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 3) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.114 6:15a - 7:30a F45 Training (F/W)   
Room 1.106 10a - 11:30a KIN 332 Techniques of Fitness Leadership (KHE)   
Room 1.104 11a - 1p TD 312F/322F Ballet Technique (T&D)   
Powerlifting Room 11a - 8p Powerlifting (UTSCA)   
Room 1.106 11:30a - 1p KIN 327T Personal Training (KHE)   
Room 2.114 Noon - 1:15p F45 Training (F/W)   
Room 1.104 1p - 3p TD 322E Adv. Contemporary Dance Technique (T&D)   
Room 1.104 3:30p - 5:30p TD 222P Dance PDPR (T&D)   
Room 2.114 3:45p - 7:30p F45 Training (F/W)   
Room 1.106 5:15p - 6:45p TeXercise Class (F/W)   
Room 1.138 6p - 8p Judo (UTSCA)   
WC
Whitaker Tennis (ct. 6) 9:30a - 11:30a Sets in the City (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 7) 9:30a - 11:30a Sets in the City (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 8) 9:30a - 11:30a Sets in the City (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 06-15) 6p - 8p Tennis (UTSCA)   
Whitaker Tennis (ct. 10) 7p - 9p North Shore Publik Make Up (CATA)   
WWF
Archery Range 4p - 8p Archery (UTSCA)   
(fld. 2) 5:30p - 10p Flag Football Rain Dates (IM)   
(fld. 4) 5:30p - 10p Flag Football Rain Dates (IM)   
(fld. 5) 5:30p - 10p Flag Football Rain Dates (IM)   
(fld. 6) 5:30p - 10p Flag Football Rain Dates (IM)   
(fld. 7) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Rain Dates (IM)   
(fld. 8) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Rain Dates (IM)   
(fld. 9) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Rain Dates (IM)   
(fld. 3) 6p - 8p Quidditch (UTSCA)   
(fld. 15) 6p - 8p W Rugby (UTSCA)   
(fld. 16) 6p - 8p W Ultimate (UTSCA)   
(fld. 17) 6p - 8p M/W Ultimate (UTSCA)   
(fld. 18) 6p - 8p M Ultimate (UTSCA)   
(fld. 15) 7p - 9p M Rugby (UTSCA)   
Lounge Room (Gateway) 7p - 8p M Rugby Film (UTSCA)   
Saturday, February 24th
BEL
Room 502A 12:30p - 3p Kendo (UTSCA)   
Room 628 12:30p - 3:30p Indoor Soccer (SA-PERMIAS)   
GRE
Arena (ct. 5) 8a - 4:30p Science Olympiad (SA-SOAA)   
HB/RB (ct. 3) 8a - 4:30p Science Olympiad (SA-SOAA)   
HB/RB (ct. 4) 8a - 4:30p Science Olympiad (SA-SOAA)   
Aerobics North 10a - Noon Japan Karate (UTSCA)   
Cycling Studio 11:45a - 1:15p Group Cycling (F/W)   
Aerobics North 1p - 3p Instructor Practice (F/W)   
Aerobics South 2:45p - 4:15p TeXercise Class (F/W)   
Aerobics North 3:15p - 5:15p TeXercise Classes (F/W)   
Games Room 4p - 5:30p Game Night Setup (SA-Lions Club)   
Games Room 5:30p - 9p Game Night (SA-Lions Club)   
Games Room 9p - 10p Game Night Strike (SA-Lions Club)   
GREAQ
Indoor Leisure Pool (Partial) Noon - 2p Children’s Swim Lessons (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 7) 12:30p - 1:30p Children’s Swim Lessons (INS)   
RSC
Room 2.104 8a - 9a 3rd Annual BBall Tourney Setup (SA-Dr. Q)   
Room 2.200 (ct. 2) 8a - 9a 3rd Annual BBall Tourney Setup (SA-Dr. Q)   
Room 2.200 (ct. 3) 8a - 9a 3rd Annual BBall Tourney Setup (SA-Dr. Q)   
Room 2.114 8:45a - 11:30a F45 Training (F/W)   
Room 2.104 9a - 6p 3rd Annual BBall Tourney (SA-Dr. Q)   
Room 2.200 (ct. 2) 9a - 6p 3rd Annual BBall Tourney (SA-Dr. Q)   
Room 2.200 (ct. 3) 9a - 6p 3rd Annual BBall Tourney (SA-Dr. Q)   
Room 1.138 10a - Noon Taekwondo - ITF (UTSCA)   
Powerlifting Room 11a - 8p Powerlifting (UTSCA)   
Room 2.112 11:30a - 4:30p Spring Retreat (SA-Kappa Rho)   
Room 1.138 Noon - 2p Taekwondo - Texas (UTSCA)   
Room 1.106 2p - 3p TX Taekwondo General Club Meeting (UTSCA)   
Room 2.114 3:45p - 5p F45 Training (F/W)   
WC
Whitaker Tennis (cts. 06-10) 9a - 11a For Loves Sake (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 11) 9a - 11a Wise Aces Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 12) 9a - 11a Wise Aces Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 13) 9a - 11a Wise Aces Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 31-35) 11a - 1p Racquet Warriors Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 06-10) Noon - 2p Gal Forces (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 11-15) Noon - 2p Lobba Dobba Doo (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 16-20) Noon - 2p NorthShore Publik (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 21) Noon - 2p Top Spinners (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 22) Noon - 2p Top Spinners (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 23) Noon - 2p Top Spinners (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 26) Noon - 2p Southside Bangers (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 27) Noon - 2p Southside Bangers (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 28) Noon - 2p Southside Bangers (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 06-10) 3p - 5p Racquettes (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 11-15) 3p - 5p Southside Bangers (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 16-20) 3p - 5p Smart Aces (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 21) 3p - 5p Ladies 4.5 Make Up (CATA)   
WWF
(fld. 1) 7a - Noon Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 2) 7a - Noon Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 3) 7a - Noon Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 4) 7a - 6p Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 5) 7a - 6p Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 6) 7a - 6p Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 13) 7a - 6p Soccer Tournament (McCombs) B   
(fld. 14) 7a - 6p Soccer Tournament (McCombs) B   
(fld. 15) 7a - 6p Soccer Tournament (McCombs) B   
(fld. 16) 7a - 6p Soccer Tournament (McCombs) B   
(fld. 17) 7a - 6p Soccer Tournament (McCombs) B   
(fld. 18) 7a - 6p Soccer Tournament (McCombs) B   
(fld. 1) Noon - 3p M Soccer vs UTSA (UTSCA)   
(fld. 2) Noon - 3p M Soccer vs UTSA (UTSCA)   
(fld. 3) Noon - 3p M Soccer vs UTSA (UTSCA)   
(fld. 1) 3p - 6p Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 2) 3p - 6p Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 3) 3p - 6p Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
Sunday, February 25th
BEL
Room 904 12:30p - 2p Aikido (UTSCA)   
Room 628 3:30p - 5:30p Showdown Girls Dodgeball Tryouts (SA-PSC)   
CCF
Turf (All) Noon - 3p W LAX vs SMU (UTSCA)   
Track Noon - 3p Closed (RS)   
GRE
Cycling Studio 11:45a - 1:15p Group Cycling (F/W)   
Aerobics North Noon - 1p Rock Climbing (UTSCA)   
Classroom 12:30p - 1p First Aid/CPR/AED Setup (INS)   
Classroom 1p - 6p First Aid/CPR/AED (INS)   
Annex Gym (ct. 1) 1:30p - 11p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 2) 1:30p - 11p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 3) 1:30p - 11p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 4) 1:30p - 11p Basketball (IM)   
Aerobics North 3:15p - 5:15p TeXercise Classes (F/W)   
Aerobics South 5p - 6:30p TeXercise Classes (F/W)   
Cycling Studio 5:15p - 6:45p Group Cycling (F/W)   
Classroom 6p - 6:30p First Aid/CPR/AED Strike (INS)   
Games Room 6:45p - 9p Lifeguard In Service (Fac/Ops)   
GREAQ
Outdoor Lap Pool (lane 5) 2p - 5p Practice (SA-LSC)   
Outdoor Lap Pool (lane 6) 2p - 5p Practice (SA-LSC)   
Outdoor Lap Pool (lane 7) 2p - 5p Practice (SA-LSC)   
Outdoor Lap Pool (lane 8) 2p - 5p Practice (SA-LSC)   
Indoor Lap Pool 7p - 9p Lifeguard In Service (Fac/Ops)   
Indoor Leisure Pool (All) 7p - 9p Lifeguard In Service (Fac/Ops)   
RSC
Room 2.114 10:15a - 11:30a F45 Training (F/W)   
Room 2.104 11a - 1p Family Field Day (SA-AED)   
Room 2.200 (ct. 2) 11a - 1p Family Field Day (SA-AED)   
Powerlifting Room 12:30p - 11p Powerlifting (UTSCA)   
Room 2.112 3p - 4p Morale Dance Practice (SA-THON)   
Room 2.114 3:45p - 8p F45 Training (F/W)   
Room 1.138 4p - 6p Judo (UTSCA)   
Room 2.104 4p - 5p Leadership Meeting (SA-THON)   
Room 2.200 (ct. 3) 4p - 6:30p Badminton (UTSCA)   
Room 2.200 (ct. 3) 6:30p - 10p Informal Badminton (RS)   
Room 1.104 7p - 10p Dance Team (UTSCA)   
WC
Whitaker Tennis (ct. 6) 9a - 11a Austin Aces Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 7) 10a - Noon For Love’s Sake Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 26) 10:30a - 12:30p Smart Aces Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 06-10) Noon - 2p Racquet Warriors (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 11-15) Noon - 2p ServeAces 4.0 (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 16-20) Noon - 2p Likeable Guys (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 21-25) Noon - 2p Waterloo Tennis Foundation (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 28) Noon - 2p Mas Servaces Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 06-10) 4p - 6p Passing Shots (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 11-15) 4p - 6p AusTennis (CATA)   
WWF
(fld. 1) 7a - 1:30p Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 2) 7a - 1:30p Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 3) 7a - 1:30p Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 4) 7a - 1:30p Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 5) 7a - 1:30p Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 6) 7a - 1:30p Soccer Tournament Rainsite (McCombs) B   
(fld. 13) 7a - 1:30p Soccer Tournament (McCombs) B   
(fld. 14) 7a - 1:30p Soccer Tournament (McCombs) B   
(fld. 15) 7a - 1:30p Soccer Tournament (McCombs) B   
(fld. 16) 7a - 1:30p Soccer Tournament (McCombs) B   
(fld. 17) 7a - 1:30p Soccer Tournament (McCombs) B   
(fld. 18) 7a - 1:30p Soccer Tournament (McCombs) B   
Archery Range 10a - 2p Archery (UTSCA)   
(fld. 7) 1:30p - 10p 7v7 Soccer (IM)   
(fld. 8) 1:30p - 10p 7v7 Soccer (IM)   
(fld. 9) 1:30p - 10p 7v7 Soccer (IM)   
(fld. 5) 2:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 6) 2:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 2) 3:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 4) 3:30p - 10p Flag Football (IM)   
Monday, February 26th
BEL
Room 302 6a - 8a FIT (KHE)   
Room 302 8a - 9a PED 106D Beginning Running (KHE)   
Room 628 8a - 9a PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 302 9a - 10a PED 106D Advanced Running (KHE)   
Room 628 9a - 10a PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 904 9a - 10a PED 105R Beginning Karate/Tae Kwon Do(KHE)   
Room 302 10a - 11a PED 106D Intermediate Running (KHE)   
Room 628 10a - 11a PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 904 10a - 11a PED 105R Beginning Karate/Tae Kwon Do(KHE)   
Room 502A 11a - 12:30p TD 222P Intermediate/Advanced Hip-Hop (T&D)   
Room 628 11a - Noon PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 904 11a - Noon PED 105R Beginning Karate/Tae Kwon Do(KHE)   
Room 904 Noon - 1p PED 105R Intermediate Karate/Tae Kwon Do(KHE)   
Room 348 12:05p - 1:05p TeXercise Class (F/W)   
Room 502A 1p - 3p TD 312C/322C Contemporary Dance Technique (T&D)   
Room 402 3p - 6p POM (IAW)   
Room 502A 3p - 5p TD 232Q Advanced PDPR II (T&D)   
Room 302 5:30p - 7:30p Wrestling (UTSCA)   
Room 348 5:30p - 6:45p TeXercise Class (F/W)   
Room 628 5:30p - 10p Dodgeball (IM)   
Room 402 6p - 8p Wushu (UTSCA)   
Room 348 7p - 9p Informal Badminton (RS)   
Room 502A 7:30p - 11p Kendo (UTSCA)   
Room 402 8p - 10p Ballroom (UTSCA)   
CCF
Turf (All) 6a - 9a Training (ROTC)   
Turf (Partial) 6a - 8a FIT (KHE)   
Track 6a - 9a Training (ROTC)   
Turf (All) 6p - 8p M Lacrosse (UTSCA)   
GRE
Aerobics South 6:45a - 8a TeXercise Class (F/W)   
Cycling Studio 6:45a - 8a Group Cycling (F/W)   
Annex Gym (ct. 1) 8a - 9:30a KIN 119 Basketball (KHE)   
Annex Gym (ct. 2) 8a - 9:30a KIN 119 Basketball (KHE)   
Conference Room 9a - 10:30a Meeting (Comm-NO)   
Annex Gym (ct. 1) 9:30a - 11a KIN 119 Basketball (KHE)   
Annex Gym (ct. 2) 9:30a - 11a KIN 119 Basketball (KHE)   
Arena (ct. 6) 10a - 11:30a PED 108J Beginning Power Volleyball (KHE)   
Arena (ct. 7) 10a - 11:30a PED 108J Beginning Power Volleyball (KHE)   
Classroom 10a - 11:30a KIN 332 Techniques of Fitness Leadership (KHE)   
Conference Room 10:30a - Noon Groupt T Meeting (RS)   
Aerobics South 10:45a - 1:15p TeXercise Classes (F/W)   
HB/RB (ct. 1) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 6) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 8) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 9) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
Aerobics North 11:45a - 2:30p TeXercise Classes (F/W)   
Classroom 12:30p - 2p PED 108S Intermediate Softball Rainsite (KHE)   
Conference Room 2p - 3p Strategic Plan Work Team (RS-JS)   
HB/RB (ct. 1) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 6) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 8) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 9) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
Aerobics South 2:15p - 9:15p TeXercise Classes (F/W)   
Conference Room 3p - 5p SA Facility Managers Committee Meeting (RS-NC)   
Cycling Studio 3:15p - 4:30p Instructor Training Series (F/W)   
HB/RB (ct. 1) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 3) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 4) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 5) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
Aerobics North 4:15p - 5:15p Instructor Training Series (F/W)   
Games Room 4:45p - 5p GRE BC Meeting Setup (Fac/Ops)   
Games Room 5p - 7p GRE BC Meeting (Fac/Ops)   
Aerobics North 5:15p - 6:45p TeXercise Classes (F/W)   
Cycling Studio 5:15p - 6:45p Group Cycling (F/W)   
Annex Gym (ct. 3) 5:30p - 11:59p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 4) 5:30p - 11:59p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 1) 6:30p - 11p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 2) 6:30p - 11p Basketball (IM)   
Aerobics North 6:45p - 8:45p Japan Karate (UTSCA)   
Games Room 7p - 7:15p GRE BC Meeting Strike (Fac/Ops)   
GREAQ
Indoor Lap Pool 4p - 5p Triathlon (UTSCA)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 5p - 5:30p Beginner (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 6) 5:15p - 6p Coached Swim (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 7) 5:15p - 6p Coached Swim (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 5:30p - 6p Beginner (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 6) 6:15p - 7p Advanced (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 7) 6:15p - 7p Advanced (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 6:15p - 7p Intermediate Front/Back Crawl (INS)   
RSC
Room 2.200 (ct. 1) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 2) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 3) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.114 6:15a - 7:30a F45 Training (F/W)   
Room 1.136 8a - 9a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.138 8a - 9:30a KIN 332 Techniques of Fitness Leadership (KHE)   
Room 1.106 8:30a - 10a PED 106C Circuit Aerobics (KHE)   
Room 1.136 9a - 10a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.104 9:30a - 11a TD 302T Tap Dance: Nonmajors (T&D)   
Room 1.106 10a - 11:30a PED 106C Circuit Aerobics (KHE)   
Room 1.136 10a - 11a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.104 11a - 12:30p TD 352T Advanced Tap (T&D)   
Room 1.136 11a - Noon PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.106 Noon - 1:30p PED 106C Body Works (KHE)   
Room 2.114 Noon - 1:15p F45 Training (F/W)   
Powerlifting Room 12:30p - 11p Powerlifting (UTSCA)   
Room 2.200 (ct. 1) 12:30p - 2p PED 108S Intermediate Softball Rainsite (KHE)   
Room 2.200 (ct. 2) 12:30p - 2p PED 108S Intermediate Softball Rainsite (KHE)   
Room 1.104 1p - 3p TD 322E Adv. Contemporary Dance Technique (T&D)   
Room 1.106 2:45p - 3p Fitness Instructor Training Series Setup (F/W)   
Room 1.104 3p - 5p TD 222P Dance PDPR (T&D)   
Room 1.106 3p - 5p Fitness Instructor Training Series (F/W)   
Room 2.114 3:45p - 7:30p F45 Training (F/W)   
Room 1.106 5p - 5:15p Fitness Instructor Training Series Strike (F/W)   
Room 1.106 5:15p - 6:45p TeXercise Classes (F/W)   
Room 1.138 6p - 8p Judo (UTSCA)   
HB/RB (ct. 1) 6p - 9p Racquetball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 2) 6p - 9p Racquetball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 3) 6p - 9p Racquetball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 4) 6p - 9p Racquetball (UTSCA)   
Room 2.112 7p - 10p Table Tennis (UTSCA)   
Room 2.200 (ct. 2) 7p - 10p W Volleyball (UTSCA)   
Room 1.104 8p - 10p Taekwondo - ITF (UTSCA)   
WC
Whitaker Tennis (cts. 16-35) 9a - 10a PED 104P Beginning Tennis (KHE)   
Whitaker Tennis (cts. 16-35) 10a - 11:30a PED 104P Beginning Tennis (KHE)   
Whitaker Tennis (ct. 16) 3:30p - 5:30p Wise Aces Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 01-05) 5:30p - 6:30p Adult Beginner (INS)   
Whitaker Tennis (cts. 01-05) 6:30p - 7:30p Adult Intermediate (INS)   
WWF
(fld. 13) 12:30p - 2p PED 108S Intermediate Softball (KHE)   
(fld. 14) 12:30p - 2p PED 108S Intermediate Softball (KHE)   
Archery Range 4p - 8p Archery (UTSCA)   
(fld. 5) 5:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 6) 5:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 7) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 8) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 9) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 17) 6p - 8p M Ultimate (UTSCA)   
(fld. 18) 6p - 8p M Ultimate (UTSCA)   
(fld. 3) 7p - 9p W Soccer (UTSCA)   
(fld. 14) 7p - 9p M Soccer (UTSCA)   
Tuesday, February 27th
BEL
Room 402 6:30a - 7:30a FIT (KHE)   
Room 348 9a - 10a PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 904 9a - 10a PED 105R Beginning Karate/Tae Kwon Do(KHE)   
Room 302 9:30a - 10:30a PED 106C Aerobic Walking (KHE)   
Room 348 10a - 11a PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 348 11a - Noon PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 502A 11a - 1p TD 322J Advanced Ballet Technique (T&D)   
Room 904 11a - Noon PED 105T Beginning Judo (KHE)   
Room 302 Noon - 1p FIT (KHE)   
Room 402 Noon - 1:30p KIN 119 Social Dance: Leads (KHE)   
Room 348 12:05p - 1:05p TeXercise Class (F/W)   
Room 628 1p - 2:30p KIN 119 Social Dance: Leads (KHE)   
Room 348 2p - 5p PED 107D Intermediate Golf (KHE)   
Room 402 2p - 3p PED 103L Social Dance (KHE)   
Room 502A 2p - 3:30p TD 352T Hip Hop: Hip-Hop History (T&D)   
Room 402 3p - 4p PED 103L Social Dance (KHE)   
Room 502A 3:30p - 5:30p TD 232Q Advanced PDPR II (T&D)   
Room 302 5:30p - 7:30p Wrestling (UTSCA)   
Room 348 5:30p - 6:45p TeXercise Class (F/W)   
Room 502A 5:30p - 7p POM (IAW)   
Room 402 6p - 10p Ballroom (UTSCA)   
Room 628 6:30p - 10p Dodgeball (IM)   
Room 904 6:30p - 9p Aikido (UTSCA)   
Room 302 7:30p - 10:30p Fencing (UTSCA)   
CCF
Turf (All) 6a - 9a Training (ROTC)   
Track 6a - 9a Training (ROTC)   
Turf (Partial) 10a - 11:30a PED 106C Soccer (KHE)   
Track 4p - 5p Triathlon (UTSCA)   
Turf (Partial) 5p - 6p FIT (KHE)   
Track 5p - 8p Running (UTSCA)   
Turf (All) 6p - 8p M Lacrosse (UTSCA)   
Turf (All) 7p - 9p W Lacrosse (UTSCA)   
GRE
Aerobics South 6:45a - 8a TeXercise Class (F/W)   
Cycling Studio 6:45a - 8a Group Cycling (F/W)   
Annex Gym (ct. 1) 8a - 9:30a KIN 119 Basketball (KHE)   
Annex Gym (ct. 2) 8a - 9:30a KIN 119 Basketball (KHE)   
Conference Room 9a - 10:30a PAFAC Meeting (RS)   
Annex Gym (ct. 1) 9:30a - 11a PED 108C Intermediate Basketball (KHE)   
Annex Gym (ct. 2) 9:30a - 11a PED 108C Intermediate Basketball (KHE)   
Arena (ct. 6) 9:30a - 11a PED 108J Intermediate Power Volleyball (KHE)   
Arena (ct. 7) 9:30a - 11a PED 108J Intermediate Power Volleyball (KHE)   
Games Room 10a - 1:30p Tabacco Free Campus Training (HR)   
Aerobics South 10:45a - 1:15p TeXercise Classes (F/W)   
Arena (ct. 6) 11a - 12:30p PED 108J Advanced Power Volleyball (KHE)   
Arena (ct. 7) 11a - 12:30p PED 108J Advanced Power Volleyball (KHE)   
HB/RB (ct. 1) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 6) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 8) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 9) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
Aerobics North 11:45a - 1:15p TeXercise Classes (F/W)   
Cycling Studio 11:45a - 1:15p Group Cycling (F/W)   
Aerobics North 1:45p - 8:15p TeXercise Classes (F/W)   
Conference Room 2p - 3p Workday Readiness Team (RS-SB)   
HB/RB (ct. 1) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 6) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 8) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 9) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
Conference Room 3:15p - 4:15p Student Survey Meeting (RS)   
Aerobics South 4p - 9:15p TeXercise Classes (F/W)   
Cycling Studio 4p - 6:45p Group Cycling (F/W)   
Games Room 4:45p - 5p GRE AS Meeting Setup (Fac/Ops)   
Games Room 5p - 7p GRE AS Meeting (Fac/Ops)   
Annex Gym (ct. 3) 5:30p - 11:59p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 4) 5:30p - 11:59p Basketball (IM)   
Arena (ct. 6) 5:30p - 8p Law Society Volleyball (IM)   
Arena (ct. 7) 5:30p - 8p Law Society Volleyball (IM)   
Annex Gym (ct. 1) 6:30p - 11p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 2) 6:30p - 11p Basketball (IM)   
Games Room 7p - 7:15p GRE AS Meeting Strike (Fac/Ops)   
Arena (ct. 5) 7:45p - 11p Basketball (IM)   
GREAQ
Indoor Lap Pool (lane 6) 12:15p - 1p Coached Swim (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 7) 12:15p - 1p Coached Swim (INS)   
Indoor Lap Pool 2p - 3p PED 101J Beginning Swimming I (KHE)   
Indoor Leisure Pool (All) 2p - 3p PED 101J Beginning Swimming I (KHE)   
Indoor Lap Pool 3p - 4p PED 101J Beginning Swimming II (KHE)   
Indoor Leisure Pool (All) 3p - 4p PED 101J Beginning Swimming II (KHE)   
Indoor Lap Pool 4p - 5p PED 101J Beginning Swimming II (KHE)   
Indoor Leisure Pool (All) 4p - 5p PED 101J Beginning Swimming II (KHE)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 5:05p - 6:15p Aqua Classes (F/W)   
Indoor Lap Pool (lane 6) 5:15p - 6p Intermediate Breaststroke (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 7) 5:15p - 6p Intermediate Breaststroke (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 5:15p - 6p Intermediate Front/Back Crawl (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 6p - 6:30p Beginner (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 6:30p - 7p Beginner (INS)   
RSC
Room 2.200 (ct. 1) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 2) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 3) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.114 6:15a - 7:30a F45 Training (F/W)   
Room 1.136 8a - 9a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.138 8a - 9:30a KIN 332 Techniques of Fitness Leadership (KHE)   
Room 1.106 8:15a - 9:45a Retired TeXercise Classes (F/W)   
Room 1.136 9a - 10a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.104 9:30a - 11a TD 302T Ballet I - Non Major (T&D)   
HB/RB (ct. 1) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 2) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
Room 1.136 10a - 11a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 2.200 (ct. 2) 10a - 11:30a PED 106C Soccer Rainsite (KHE)   
Room 2.200 (ct. 3) 10a - 11:30a PED 106C Soccer Rainsite (KHE)   
Room 1.104 11a - 1p TD 312F/322F Ballet Technique (T&D)   
Room 1.106 11a - 12:30p PED 106C Circuit Aerobics (KHE)   
Room 1.136 11a - Noon PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 2.114 12:15p - 1:30p F45 Training (F/W)   
Room 1.106 12:30p - 2p PED 106C Body Works (KHE)   
Powerlifting Room 12:30p - 11p Powerlifting (UTSCA)   
Room 1.104 3:30p - 5:30p TD 222P Dance PDPR (T&D)   
Room 2.114 3:45p - 8p F45 Training (F/W)   
Room 1.106 5:15p - 6:45p TeXercise Classes (F/W)   
Room 2.200 (ct. 3) 5:30p - 7:30p Informal Badminton (RS)   
Room 1.138 7p - 9p Taekwondo - Texas (UTSCA)   
Room 2.200 (ct. 2) 7p - 10p M Volleyball (UTSCA)   
Room 1.106 7:30p - 9:30p Stroll Like an Alpha (SA-APhiA)   
Room 2.200 (ct. 3) 7:30p - 10p Badminton (UTSCA)   
Room 1.104 8p - 10p Dance Team (UTSCA)   
WC
Whitaker Tennis (cts. 16-35) 9:30a - 11a PED 104P Beginning Tennis (KHE)   
Whitaker Tennis (cts. 16-35) 11a - 12:30p PED 104P Beginning Tennis (KHE)   
Whitaker Tennis (cts. 01-05) 5:30p - 6:30p Adult Beginner (INS)   
Whitaker Tennis (cts. 06-15) 6p - 8p Tennis (UTSCA)   
Whitaker Tennis (ct. 16) 6p - 8:30p CASTL (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 17) 6p - 8:30p CASTL (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 18) 6p - 8:30p CASTL (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 01-05) 6:30p - 7:30p Adult Intermediate (INS)   
Whitaker Tennis (cts. 26-35) 7p - 9p Publik Tennis (CATA)   
WWF
(fld. 4) 10a - 11:30a PED 106C Soccer (KHE)   
(fld. 5) 10a - 11:30a PED 106C Soccer (KHE)   
(fld. 6) 10a - 11:30a PED 106C Soccer (KHE)   
Archery Range 4p - 8p Archery (UTSCA)   
(fld. 5) 5:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 6) 5:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 7) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 8) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 9) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 3) 6p - 8p Quidditch (UTSCA)   
(fld. 15) 6p - 8p W Rugby (UTSCA)   
(fld. 17) 6p - 8p W Ultimate (UTSCA)   
(fld. 18) 6p - 8p W Ultimate (UTSCA)   
(fld. 15) 8p - 10p M Rugby (UTSCA)   
Wednesday, February 28th
BEL
Room 302 8a - 9a PED 106D Beginning Running (KHE)   
Room 628 8a - 9a PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 302 9a - 10a PED 106D Advanced Running (KHE)   
Room 628 9a - 10a PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 904 9a - 10a PED 105R Beginning Karate/Tae Kwon Do(KHE)   
Room 302 10a - 11a PED 106D Intermediate Running (KHE)   
Room 628 10a - 11a PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 904 10a - 11a PED 105R Beginning Karate/Tae Kwon Do(KHE)   
Room 502A 11a - 12:30p TD 222P Intermediate/Advanced Hip-Hop (T&D)   
Room 628 11a - Noon PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 904 11a - Noon PED 105R Beginning Karate/Tae Kwon Do(KHE)   
Room 302 Noon - 1p FIT (KHE)   
Room 904 Noon - 1p PED 105R Intermediate Karate/Tae Kwon Do(KHE)   
Room 348 12:05p - 1:05p TeXercise Class (F/W)   
Room 502A 1p - 3p TD 312C/322C Contemporary Dance Technique (T&D)   
Room 502A 3p - 5p TD 232Q Advanced PDPR II (T&D)   
Room 302 5:30p - 7:30p Wrestling (UTSCA)   
Room 348 5:30p - 6:45p TeXercise Class (F/W)   
Room 628 5:30p - 10p Dodgeball (IM)   
Room 402 6p - 8p Wushu (UTSCA)   
Room 502A 6:30p - 8:30p TD Class (T&D)   
Room 348 7p - 9p Informal Badminton (RS)   
Room 302 7:30p - 10:30p Fencing (UTSCA)   
Room 402 8p - 10p Ballroom (UTSCA)   
CCF
Turf (All) 6a - 9a Training (ROTC)   
Track 6a - 9a Training (ROTC)   
Turf (Partial) Noon - 1p FIT (KHE)   
Turf (Partial) 4:30p - 6:30p FIT (KHE)   
Turf (All) 6p - 8p M Lacrosse (UTSCA)   
Track 6p - 7p Triathlon (UTSCA)   
Turf (All) 7p - 9p W Lacrosse (UTSCA)   
GRE
Aerobics South 6:45a - 8a TeXercise Class (F/W)   
Cycling Studio 6:45a - 8a Group Cycling (F/W)   
Boardroom 7a - 8a GRE Team Make-Up Meeting (Fac/Ops)   
Games Room 7a - 8a LHR Committee Meeting (RS/SG)   
Annex Gym (ct. 1) 8a - 9:30a KIN 119 Basketball (KHE)   
Annex Gym (ct. 2) 8a - 9:30a KIN 119 Basketball (KHE)   
Conference Room 8a - 6p Housing Meetings (RS)   
Annex Gym (ct. 1) 9:30a - 11a KIN 119 Basketball (KHE)   
Annex Gym (ct. 2) 9:30a - 11a KIN 119 Basketball (KHE)   
Arena (ct. 6) 10a - 11:30a PED 108J Beginning Power Volleyball (KHE)   
Arena (ct. 7) 10a - 11:30a PED 108J Beginning Power Volleyball (KHE)   
Boardroom 10a - 11a Student Staff Appreciation Committee Meeting (RS)   
Classroom 10a - 11:30a KIN 332 Techniques of Fitness Leadership (KHE)   
Games Room 10:30a - 11a WWF Playoff Meeting Setup (IM)   
Aerobics South 10:45a - 1:30p TeXercise Classes (F/W)   
Games Room 11a - 3p WWF Playoff Meeting (IM)   
HB/RB (ct. 1) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 6) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 8) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 9) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
Cycling Studio 11:45a - 1:15p Group Cycling (F/W)   
Classroom 12:30p - 2p PED 108S Intermediate Softball Rainsite (KHE)   
Aerobics North 1p - 2:30p TeXercise Classes (F/W)   
Boardroom 2p - 3p F45 Weekly Huddle (RS-NO)   
HB/RB (ct. 1) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 6) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 8) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 9) 2p - 2:59p PED 105C Intermediate Handball (KHE)   
Cycling Studio 2:45p - 4:15p Group Cycling (F/W)   
Games Room 3p - 3:15p WWF Playoff Meeting Strike (IM)   
Aerobics South 3:45p - 9:15p TeXercise Classes (F/W)   
Aerobics North 4p - 5:15p TeXercise Classes (F/W)   
Boardroom 4p - 5p WWF Roundup Meeting (RS)   
HB/RB (ct. 1) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 3) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 4) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 5) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
Games Room 5p - 6p Family O Student Staff Info Session (TXP)   
Cycling Studio 5:15p - 6:45p Group Cycling (F/W)   
Annex Gym (ct. 3) 5:30p - 11:59p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 4) 5:30p - 11:59p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 1) 6:30p - 11:59p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 2) 6:30p - 11:59p Basketball (IM)   
Aerobics North 6:45p - 8:45p Japan Karate (UTSCA)   
GREAQ
Indoor Lap Pool 4p - 5p Triathlon (UTSCA)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 5p - 5:30p Beginner (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 6) 5:15p - 6p Coached Swim (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 7) 5:15p - 6p Coached Swim (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 5:30p - 6p Beginner (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 6) 6:15p - 7p Advanced (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 7) 6:15p - 7p Advanced (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 6:15p - 7p Intermediate Front/Back Crawl (INS)   
RSC
Room 2.200 (ct. 1) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 2) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 3) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.114 6:15a - 7:30a F45 Training (F/W)   
Room 1.136 8a - 9a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.106 8:30a - 10a PED 106C Circuit Aerobics (KHE)   
Room 1.136 9a - 10a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.104 9:30a - 11a TD 302T Tap Dance: Nonmajors (T&D)   
Room 1.106 10a - 11:30a PED 106C Circuit Aerobics (KHE)   
Room 1.136 10a - 11a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.104 11a - 12:30p TD 352T Advanced Tap (T&D)   
Room 1.136 11a - Noon PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 2.104 11:45a - Noon Wellness Network Brown Bag Setup (F/W)   Tentative
Room 1.106 Noon - 1:30p PED 106C Body Works (KHE)   
Room 2.104 Noon - 1p Wellness Network Brown Bag (F/W)   Tentative
Room 2.114 Noon - 1:15p F45 Training (F/W)   
Powerlifting Room 12:30p - 11p Powerlifting (UTSCA)   
Room 2.200 (ct. 1) 12:30p - 2p PED 108S Intermediate Softball Rainsite (KHE)   
Room 2.200 (ct. 2) 12:30p - 2p PED 108S Intermediate Softball Rainsite (KHE)   
Room 1.104 1p - 3p TD 322E Adv. Contemporary Dance Technique (T&D)   
Room 2.104 1p - 1:15p Wellness Network Brown Bag Strike (F/W)   Tentative
Room 1.106 1:45p - 2p IAW Class Setup (F/W)   
Room 1.106 2p - 2:45p IAW Class (F/W)   
Room 1.106 2:45p - 3p Fitness Instructor Training Series Setup (F/W)   
Room 1.104 3p - 5p TD 222P Dance PDPR (T&D)   
Room 1.106 3p - 5p Fitness Instructor Training Series (F/W)   
Room 2.114 3:45p - 7:30p F45 Training (F/W)   
Room 2.104 4:30p - 7p Tea (SA-OJ)   
Room 1.106 5p - 5:15p Fitness Instructor Training Series Strike (F/W)   
Room 1.138 6p - 8p Judo (UTSCA)   
Room 1.104 6:30p - 8p Taekwondo - Texas (UTSCA)   
Room 2.112 7p - 10p Table Tennis (UTSCA)   
Room 2.200 (ct. 2) 7p - 10p W Volleyball (UTSCA)   
Room 1.104 8p - 10p Dance Team (UTSCA)   
Room 1.138 8p - 10p Taekwondo - ITF (UTSCA)   
WC
Whitaker Tennis (cts. 16-35) 9a - 10a PED 104P Beginning Tennis (KHE)   
Whitaker Tennis (cts. 16-35) 10a - 11:30a PED 104P Beginning Tennis (KHE)   
Whitaker Tennis (cts. 01-05) 5:30p - 6:30p Adult Beginner (INS)   
Whitaker Tennis (cts. 06-15) 6p - 8p Tennis (UTSCA)   
Whitaker Tennis (cts. 01-05) 6:30p - 7:30p Adult Intermediate (INS)   
Whitaker Tennis (ct. 16) 7p - 9p Wise Aces Make Up (CATA)   
WWF
(fld. 13) 12:30p - 2p PED 108S Intermediate Softball (KHE)   
(fld. 14) 12:30p - 2p PED 108S Intermediate Softball (KHE)   
Archery Range 4p - 8p Archery (UTSCA)   
(fld. 5) 5:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 6) 5:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 7) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 8) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 9) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 17) 6p - 8p M Ultimate (UTSCA)   
(fld. 18) 6p - 8p M Ultimate (UTSCA)   
(fld. 3) 7p - 9p M Soccer (UTSCA)   
(fld. 14) 7p - 9p W Soccer (UTSCA)   
Thursday, March 1st
BEL
Room 402 6:30a - 7:30a FIT (KHE)   
Room 348 9a - 10a PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 904 9a - 10a PED 105R Beginning Karate/Tae Kwon Do(KHE)   
Room 302 9:30a - 10:30a PED 106C Aerobic Walking (KHE)   
Room 348 10a - 11a PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 348 11a - Noon PED 107D Beginning Golf (KHE)   
Room 502A 11a - 1p TD 322J Advanced Ballet Technique (T&D)   
Room 904 11a - Noon PED 105T Beginning Judo (KHE)   
Room 302 Noon - 1p FIT (KHE)   
Room 402 Noon - 1:30p KIN 119 Social Dance: Leads (KHE)   
Room 348 12:05p - 1:05p TeXercise Class (F/W)   
Room 628 1p - 2:30p KIN 119 Social Dance: Leads (KHE)   
Room 402 2p - 3p PED 103L Social Dance (KHE)   
Room 502A 2p - 3:30p TD 352T Hip Hop: Hip-Hop History (T&D)   
Room 402 3p - 4p PED 103L Social Dance (KHE)   
Room 502A 3:30p - 5:30p TD 232Q Advanced PDPR II (T&D)   
Room 302 5:30p - 7:30p Wrestling (UTSCA)   
Room 348 5:30p - 6:45p TeXercise Class (F/W)   
Room 502A 5:30p - 7p POM (IAW)   
Room 402 6p - 10p Ballroom (UTSCA)   
Room 628 6:30p - 10p Dodgeball (IM)   
Room 904 6:30p - 9p Aikido (UTSCA)   
Room 348 7p - 9p Informal Badminton (RS)   
Room 302 7:30p - 10:30p Fencing (UTSCA)   
Room 502A 7:30p - 11p Kendo (UTSCA)   
CCF
Turf (All) 6a - 9a Training (ROTC)   
Track 6a - 9a Training (ROTC)   
Turf (Partial) 9a - 10a FIT (KHE)   
Turf (Partial) 10a - 11:30a PED 106C Soccer (KHE)   
Turf (Partial) Noon - 1p FIT (KHE)   
Turf (Partial) 4:30p - 6:30p FIT (KHE)   
Turf (All) 5:30p - 9:30p M LAX vs Utah (UTSCA)   
GRE
Aerobics South 6:45a - 8a TeXercise Class (F/W)   
Cycling Studio 6:45a - 8a Group Cycling (F/W)   
Aerobics North 8a - 9a Triathlon (UTSCA)   
Annex Gym (ct. 1) 8a - 9:30a KIN 119 Basketball (KHE)   
Annex Gym (ct. 2) 8a - 9:30a KIN 119 Basketball (KHE)   
Games Room 8a - 8:30a GA/GRA Facility Tour Setup (VPSA)   
Games Room 8:30a - 11a GA/GRA Facility Tour (VPSA)   
Annex Gym (ct. 1) 9:30a - 11a PED 108C Intermediate Basketball (KHE)   
Annex Gym (ct. 2) 9:30a - 11a PED 108C Intermediate Basketball (KHE)   
Arena (ct. 6) 9:30a - 11a PED 108J Intermediate Power Volleyball (KHE)   
Arena (ct. 7) 9:30a - 11a PED 108J Intermediate Power Volleyball (KHE)   
Boardroom 10:30a - 11:30a Trellis Meeting (RS)   
Conference Room 10:30a - Noon Facility Managers Meeting (Fac/Ops)   
Aerobics South 10:45a - 3:15p TeXercise Classes (F/W)   
Arena (ct. 6) 11a - 12:30p PED 108J Advanced Power Volleyball (KHE)   
Arena (ct. 7) 11a - 12:30p PED 108J Advanced Power Volleyball (KHE)   
Games Room 11a - 3p WWF Playoff Meeting (IM)   
HB/RB (ct. 1) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 6) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 8) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 9) 11a - 11:59a PED 105C Beginning Handball (KHE)   
Aerobics North 11:45a - 1:15p TeXercise Classes (F/W)   
Cycling Studio 11:45a - 1:15p Group Cycling (F/W)   
Boardroom 1p - 2:30p Weekly Meeting (TXP)   
Aerobics North 1:45p - 8:15p TeXercise Classes (F/W)   
HB/RB (ct. 1) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 6) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 8) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
HB/RB (ct. 9) 2p - 2:59p PED 105C Beginning Handball (KHE)   
Games Room 3p - 3:15p WWF Playoff Meeting Strike (IM)   
Aerobics South 4p - 7:45p TeXercise Classes (F/W)   
Cycling Studio 4p - 6:45p Group Cycling (F/W)   
Annex Gym (ct. 1) 6:30p - 11p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 2) 6:30p - 11p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 3) 6:30p - 11p Basketball (IM)   
Annex Gym (ct. 4) 6:30p - 11p Basketball (IM)   
Arena (ct. 5) 6:30p - 9p Basketball (IM)   
Games Room 7p - 10p Mentor Staff Development (ULN) B   
GREAQ
Indoor Lap Pool 9a - Noon KIN 119 Swimming (KHE)   
Indoor Leisure Pool (All) 9a - Noon KIN 119 Swimming (KHE)   
Indoor Lap Pool (lane 6) 12:15p - 1p Coached Swim (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 7) 12:15p - 1p Coached Swim (INS)   
Indoor Lap Pool 2p - 3p PED 101J Beginning Swimming I (KHE)   
Indoor Leisure Pool (All) 2p - 3p PED 101J Beginning Swimming I (KHE)   
Indoor Lap Pool 3p - 4p PED 101J Beginning Swimming II (KHE)   
Indoor Leisure Pool (All) 3p - 4p PED 101J Beginning Swimming II (KHE)   
Indoor Lap Pool 4p - 5p PED 101J Beginning Swimming II (KHE)   
Indoor Leisure Pool (All) 4p - 5p PED 101J Beginning Swimming II (KHE)   
Indoor Lap Pool (lane 1) 5:05p - 6:15p Aqua Classes (F/W)   
Indoor Lap Pool (lane 2) 5:05p - 6:15p Aqua Classes (F/W)   
Indoor Lap Pool (lane 6) 5:15p - 6p Intermediate Breaststroke (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 7) 5:15p - 6p Intermediate Breaststroke (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 5:15p - 6p Intermediate Front/Back Crawl (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 6p - 6:30p Beginner (INS)   
Indoor Leisure Pool (Partial) 6:30p - 7p Beginner (INS)   
RSC
Room 2.200 (ct. 1) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 2) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 3) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.114 6:15a - 7:30a F45 Training (F/W)   
Room 1.136 8a - 9a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.106 8:15a - 9:45a Retired TeXercise Classes (F/W)   
Room 1.136 9a - 10a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 1.104 9:30a - 11a TD 302T Ballet I - Non Major (T&D)   
HB/RB (ct. 1) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 2) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 3) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 4) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 5) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
HB/RB (ct. 7) 9:30a - 10:59a PED 104R Beginning Racquetball (KHE)   
Room 1.136 10a - 11a PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 2.200 (ct. 2) 10a - 11:30a PED 106C Soccer Rainsite (KHE)   
Room 2.200 (ct. 3) 10a - 11:30a PED 106C Soccer Rainsite (KHE)   
Room 1.104 11a - 1p TD 312F/322F Ballet Technique (T&D)   
Room 1.106 11a - 12:30p PED 106C Circuit Aerobics (KHE)   
Room 1.136 11a - Noon PED 106C Cardiovas & Weight Training (KHE)   
Room 2.114 12:15p - 1:30p F45 Training (F/W)   
Room 1.106 12:30p - 2p PED 106C Body Works (KHE)   
Powerlifting Room 12:30p - 11p Powerlifting (UTSCA)   
Room 2.104 3p - 5p Resource Fair (NSS)   
Room 2.112 3p - 5p Resource Fair (NSS)   
Room 1.104 3:30p - 5:30p TD 222P Dance PDPR (T&D)   
Room 2.114 3:45p - 8p F45 Training (F/W)   
Room 1.106 5:15p - 6:45p TeXercise Classes (F/W)   
Room 2.200 (ct. 3) 5:30p - 7:30p Informal Badminton (RS)   
HB/RB (ct. 1) 6p - 9p Racquetball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 2) 6p - 9p Racquetball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 3) 6p - 9p Racquetball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 4) 6p - 9p Racquetball (UTSCA)   
Room 1.106 7p - 11p Dress Reheasal (SA-Raas)   
Room 1.138 7p - 9p Taekwondo - Texas (UTSCA)   
Room 2.200 (ct. 2) 7p - 10p M Volleyball (UTSCA)   
Room 2.200 (ct. 3) 7:30p - 10p Badminton (UTSCA)   
Room 1.104 8p - 10p Dance Team (UTSCA)   
WC
Whitaker Tennis (cts. 16-35) 9:30a - 11a PED 104P Beginning Tennis (KHE)   
Whitaker Tennis (cts. 16-35) 11a - 12:30p PED 104P Beginning Tennis (KHE)   
Whitaker Tennis (ct. 6) 12:30p - 2:30p Austin Aces 4.5 Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 01-05) 5:30p - 6:30p Adult Beginner (INS)   
Whitaker Tennis (ct. 16) 6p - 8:30p CASTL (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 17) 6p - 8:30p CASTL (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 18) 6p - 8:30p CASTL (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 01-05) 6:30p - 7:30p Adult Intermediate (INS)   
WWF
(fld. 4) 10a - 11:30a PED 106C Soccer (KHE)   
(fld. 5) 10a - 11:30a PED 106C Soccer (KHE)   
(fld. 6) 10a - 11:30a PED 106C Soccer (KHE)   
Archery Range 4p - 8p Archery (UTSCA)   
(fld. 5) 5:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 6) 5:30p - 10p Flag Football (IM)   
(fld. 7) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 8) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 9) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 15) 6p - 8p W Rugby (UTSCA)   
(fld. 17) 6p - 8p W Ultimate (UTSCA)   
(fld. 18) 6p - 8p W Ultimate (UTSCA)   
(fld. 15) 8p - 10p M Rugby (UTSCA)   
Friday, March 2nd
BEL
Room 302 6a - 8a FIT (KHE)   
Room 302 9a - Noon UGS 303 Personal Physical Activity (UGS)   
Room 502A 11a - 1p TD 322J Advanced Ballet Technique (T&D)   
Room 302 Noon - 1p KIN 314 Children’s Movement (KHE)   
Room 348 Noon - 1p FIT (KHE)   
Room 402 Noon - 1p FIT (KHE)   
Room 628 Noon - 3p KIN 119 Social Dance: Leads (KHE)   
Room 302 1p - 2p KIN 314 Children’s Movement (KHE)   
Room 502A 1p - 3p TD 312C/322C Contemporary Dance Technique (T&D)   
Room 302 2p - 3p KIN 314 Children’s Movement (KHE)   
Room 502A 3:30p - 5:30p TD 232Q Advanced PDPR II (T&D)   
Room 628 5:30p - 7:30p Annual Charity Dodgeball Tournament (SA-PSA)   
CCF
Turf (All) 6a - 9a Training (ROTC)   
Turf (Partial) 6a - 8a FIT (KHE)   
Track 6a - 9a Training (ROTC)   
Track 5p - 7p Triathlon (UTSCA)   
Turf (All) 6p - 8p M Lacrosse (UTSCA)   
GRE
Conference Room 9a - 10a Meeting (CADIT)   Tentative
Conference Room 10a - Noon 10-Day Review Meeting (Fac/Ops)   
Games Room 10:30a - 11a Basketball Playoffs Meeting Setup (IM)   
Aerobics South 10:45a - 12:15p TeXercise Classes (F/W)   
Boardroom 11a - 5p OSA Committee (TXP)   
Games Room 11a - 3p Basketball Playoffs Meeting (IM)   
Aerobics North 11:45a - 1:15p TeXercise Classes (F/W)   
Cycling Studio 11:45a - 1:15p Group Cycling (F/W)   
Aerobics South 1:15p - 2:45p TeXercise Classes (F/W)   
Classroom 1:45p - 3p PA Meeting (IM)   
Conference Room 2p - 4p Interviews (SA-THON)   
Games Room 3p - 3:15p Basketball Playoffs Meeting Strike (IM)   
Aerobics North 3:45p - 6:45p TeXercise Classes (F/W)   
HB/RB (ct. 1) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 3) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 4) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
HB/RB (ct. 5) 4p - 7p Handball (UTSCA)   
Aerobics South 5p - 7p Wushu (UTSCA)   
Cycling Studio 5:15p - 6:45p Group Cycling (F/W)   
RSC
Room 2.200 (ct. 1) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 2) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.200 (ct. 3) 6a - 9a Training (ROTC)   
Room 2.114 6:15a - 7:30a F45 Training (F/W)   
Room 1.106 10a - 11:30a KIN 332 Techniques of Fitness Leadership (KHE)   
Room 1.104 11a - 1p TD 312F/322F Ballet Technique (T&D)   
Powerlifting Room 11a - 8p Powerlifting (UTSCA)   
Room 1.106 11:30a - 1p KIN 327T Personal Training (KHE)   
Room 2.104 Noon - 2:30p Retreat Student Check-In (SA-FLI)   
Room 2.114 Noon - 1:15p F45 Training (F/W)   
Room 1.104 1p - 3p TD 322E Adv. Contemporary Dance Technique (T&D)   
Room 1.104 3:30p - 5:30p TD 222P Dance PDPR (T&D)   
Room 2.114 3:45p - 7:30p F45 Training (F/W)   
Room 2.112 4p - 8p Volleyball Play Day Setup (AISD)   
Room 2.200 (ct. 1) 4p - 8p Volleyball Play Day Setup (AISD)   
Room 2.200 (ct. 2) 4p - 8p Volleyball Play Day Setup (AISD)   
Room 2.200 (ct. 3) 4p - 8p Volleyball Play Day Setup (AISD)   
Room 1.106 5:15p - 6:45p TeXercise Class (F/W)   
Room 1.138 6p - 8p Judo (UTSCA)   
WC
Whitaker Tennis (ct. 6) 9:30a - 11:30a Sets in the City (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 7) 9:30a - 11:30a Sets in the City (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 8) 9:30a - 11:30a Sets in the City (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 06-15) 6p - 8p Tennis (UTSCA)   
WWF
Archery Range 4p - 8p Archery (UTSCA)   
(fld. 2) 5:30p - 10p Flag Football Rain Dates (IM)   
(fld. 4) 5:30p - 10p Flag Football Rain Dates (IM)   
(fld. 5) 5:30p - 10p Flag Football Rain Dates (IM)   
(fld. 6) 5:30p - 10p Flag Football Rain Dates (IM)   
(fld. 7) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Rain Dates (IM)   
(fld. 8) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Rain Dates (IM)   
(fld. 9) 5:30p - 10p 7v7 Soccer Rain Dates (IM)   
(fld. 3) 6p - 8p Quidditch (UTSCA)   
(fld. 15) 6p - 8p W Rugby (UTSCA)   
(fld. 16) 6p - 8p W Ultimate (UTSCA)   
(fld. 17) 6p - 8p M/W Ultimate (UTSCA)   
(fld. 18) 6p - 8p M Ultimate (UTSCA)   
(fld. 15) 7p - 9p M Rugby (UTSCA)   
Saturday, March 3rd
BEL
Room 502A 12:30p - 3p Kendo (UTSCA)   
Room 628 3p - 5p Dodgeball (SA-TASA)   
GRE
Arena (ct. 7) 8a - 10p Texas THON 2018 Setup (SA-THON)   
Stage 8a - 10p Texas THON 2018 Setup (SA-THON)   
Aerobics North 10a - Noon Japan Karate (UTSCA)   
Cycling Studio 11:45a - 1:15p Group Cycling (F/W)   
Aerobics South 2:45p - 4:15p TeXercise Class (F/W)   
Boardroom 3p - 6p Interviews (SA-OJ)   
Aerobics North 3:15p - 5:15p TeXercise Classes (F/W)   
Arena (ct. 5) 4p - 10p Texas THON 2018 Setup (SA-THON)   
Arena (ct. 6) 4p - 10p Texas THON 2018 Setup (SA-THON)   
Games Room 4p - 10p Texas THON 2018 Setup (SA-THON)   
GREAQ
Indoor Leisure Pool (Partial) Noon - 2p Children’s Swim Lessons (INS)   
Indoor Lap Pool (lane 7) 12:30p - 1:30p Children’s Swim Lessons (INS)   
RSC
Room 2.104 8a - 4p Volleyball Play Day (AISD)   
Room 2.112 8a - 4p Volleyball Play Day (AISD)   
Room 2.200 (ct. 1) 8a - 4p Volleyball Play Day (AISD)   
Room 2.200 (ct. 2) 8a - 4p Volleyball Play Day (AISD)   
Room 2.200 (ct. 3) 8a - 4p Volleyball Play Day (AISD)   
Room 2.114 8:45a - 11:30a F45 Training (F/W)   
Room 1.138 10a - Noon Taekwondo - ITF (UTSCA)   
Powerlifting Room 11a - 8p Powerlifting (UTSCA)   
Room 1.138 Noon - 2p Taekwondo - Texas (UTSCA)   
Room 1.138 3p - 4p Self Defense Class (SA-TX Sunshine)   
Room 2.114 3:45p - 5p F45 Training (F/W)   
Room 2.104 4p - 7p Volleyball Play Day Strike (AISD)   
Room 2.112 4p - 7p Volleyball Play Day Strike (AISD)   
Room 2.200 (ct. 1) 4p - 7p Volleyball Play Day Strike (AISD)   
Room 2.200 (ct. 2) 4p - 7p Volleyball Play Day Strike (AISD)   
Room 2.200 (ct. 3) 4p - 7p Volleyball Play Day Strike (AISD)   
WC
Whitaker Tennis (ct. 6) 10a - Noon Women’s 5.0 (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 7) 10a - Noon Women’s 5.0 (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 8) 10a - Noon Women’s 5.0 (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 11) 10a - Noon Mens 3.0 Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 12) 10a - Noon Mens 3.0 Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 13) 10a - Noon Mens 3.0 Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 26-30) 11a - 1p Wise Aces Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 06-10) Noon - 2p Austin Aces (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 11-15) Noon - 2p Lover Hurts (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 16) Noon - 2p Baby Got Backhand (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 17) Noon - 2p Baby Got Backhand (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 18) Noon - 2p Baby Got Backhand (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 21) Noon - 2p Southside Bangers (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 22) Noon - 2p Southside Bangers (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 23) Noon - 2p Southside Bangers (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 6) 2p - 4p Won & Done (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 7) 2p - 4p Won & Done (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 8) 2p - 4p Won & Done (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 26) 2p - 4p Men’s 5.0 (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 27) 2p - 4p Men’s 5.0 (CATA)   
Whitaker Tennis (ct. 28) 2p - 4p Men’s 5.0 (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 11-15) 3p - 5p Racquettes (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 16-20) 3p - 5p Get a Grip (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 21-25) 3p - 5p Top Spinners (CATA)   
WWF
(fld. 4) 7:30a - 7p W Soccer - Longhorns 7v7 Tourney Rainsite (UTSCA)   
(fld. 5) 7:30a - 7p W Soccer - Longhorns 7v7 Tourney Rainsite (UTSCA)   
(fld. 10) 7:30a - 7p W Soccer - Longhorns 7v7 Tourney (UTSCA)   
(fld. 11) 7:30a - 7p W Soccer - Longhorns 7v7 Tourney (UTSCA)   
(fld. 12) 7:30a - 7p W Soccer - Longhorns 7v7 Tourney (UTSCA)   
(fld. 1) 10a - 4p Flag Football Tournament (SA-Crossroads) B   
(fld. 2) 10a - 4p Flag Football Tournament (SA-Crossroads) B   
(fld. 3) 10a - 1p Quidditch House Match (UTSCA)   
Pavilion 10a - 4p Flag Football Tournament (SA-Crossroads) B   
Lounge Room (Gateway) 11a - 3p W Soccer - Longhorns 7v7 Tourney (UTSCA)   
Sunday, March 4th
BEL
Room 904 12:30p - 2p Aikido (UTSCA)   
CCF
Turf (All) 6p - 8p M LAX - Extra Practice (UTSCA)   
GRE
Arena (ct. 5) 10a - 11:59p Texas THON 2018 Setup (SA-THON)   
Arena (ct. 6) 10a - 11:59p Texas THON 2018 Setup (SA-THON)   
Arena (ct. 7) 10a - 11:59p Texas THON 2018 Setup (SA-THON)   
Boardroom 10a - 10p Directors Meeting (RS)   
Games Room 10a - 11:59p Texas THON 2018 Setup (SA-THON)   
Stage 10a - 11:59p Texas THON 2018 Setup (SA-THON)   
Cycling Studio 11:45a - 1:15p Group Cycling (F/W)   
Aerobics North Noon - 1p Rock Climbing (UTSCA)   
Classroom 12:30p - 1p CPR/AED Setup (INS)   
Classroom 1p - 4p CPR/AED (INS)   
Annex Gym (ct. 1) 1:30p - 11:59p Basketball Playoffs (IM)   
Annex Gym (ct. 2) 1:30p - 11:59p Basketball Playoffs (IM)   
Annex Gym (ct. 3) 1:30p - 11:59p Basketball Playoffs (IM)   
Annex Gym (ct. 4) 1:30p - 11:59p Basketball Playoffs (IM)   
Aerobics North 3:15p - 5:15p TeXercise Classes (F/W)   
Classroom 4p - 4:30p CPR/AED Strike (INS)   
Aerobics South 5p - 6:30p TeXercise Classes (F/W)   
Cycling Studio 5:15p - 6:45p Group Cycling (F/W)   
RSC
Room 2.114 10:15a - 11:30a F45 Training (F/W)   
Powerlifting Room 12:30p - 11p Powerlifting (UTSCA)   
Room 1.106 1:45p - 2p Staff Training Setup (F/W)   
Room 2.104 1:45p - 2p Staff Training Setup (F/W)   
Room 2.112 1:45p - 2p Staff Training Setup (F/W)   
Room 1.106 2p - 3:30p Staff Training (F/W)   
Room 2.104 2p - 3:30p Staff Training (F/W)   
Room 2.112 2p - 3:30p Staff Training (F/W)   
Room 1.138 3p - 4p Self Defense Class (SA-TX Sunshine)   
Room 1.106 3:30p - 3:45p Staff Training Strike (F/W)   
Room 2.104 3:30p - 3:45p Staff Training Strike (F/W)   
Room 2.112 3:30p - 3:45p Staff Training Strike (F/W)   
Room 2.114 3:45p - 8p F45 Training (F/W)   
Room 1.138 4p - 6p Judo (UTSCA)   
Room 2.200 (ct. 3) 4p - 6:30p Badminton (UTSCA)   
Room 2.200 (ct. 3) 6:30p - 10p Informal Badminton (RS)   
Room 1.104 7p - 10p Dance Team (UTSCA)   
WC
Whitaker Tennis (cts. 06-10) Noon - 2p Racquet Warriors (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 11-15) Noon - 2p NorthShore Publik (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 16-20) Noon - 2p ServeAces 4.0 (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 21-25) Noon - 2p Likeable Guys (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 26-30) Noon - 2p NorthShore Publik (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 06-10) 2p - 4p Ladies 3.5 Make Up (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 06-10) 4p - 6p Wice Aces (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 11-15) 4p - 6p NorthShore Publik (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 16-20) 4p - 6p Passing Shots (CATA)   
Whitaker Tennis (cts. 21-25) 4p - 6p AusTennis (CATA)   
WWF
(fld. 3) 10a - Noon Quidditch (UTSCA)   
Archery Range 10a - 2p Archery (UTSCA)   
(fld. 2) 1:30p - 10p Flag Football Playoffs (IM)   
(fld. 4) 1:30p - 10p Flag Football Playoffs (IM)   
(fld. 5) 1:30p - 10p Flag Football Playoffs (IM)   
(fld. 6) 1:30p - 10p Flag Football Playoffs (IM)   
(fld. 7) 1:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 8) 1:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)   
(fld. 9) 1:30p - 10p 7v7 Soccer Playoffs (IM)